Taiji

TREENINGUD JÄTKUVAD SEPTEMBRIS

 Pildid / - T_2

Taiji põhimõtted on kooskõlas mitmete Hiina filosoofiatega nagu taoism ja konfutsianism ning on seetõttu äärmiselt sügavad ja neid ei ole võimalik mõista ühe päevaga, vaid samm-sammult läbi praktiseerimise. See iidne sisemine võitluskunst - rajanedes lõdvestusel, pehmusel ja sujuvatel liigutustel - vähendab stressi, parandab füüsilist vormi, keskendumisvõimet  ja üldist heaolu. Ehkki taiji on effektiivne võitluskunst, on see sisemine stiil oma aeglaste ja sujuvate liigutuste tõttu omandanud ülemaailmse populaarsuse kui tervisevõimlemine, mida on sobilik ning jõukohane harrastada igas vanuses.

Taiji on universaalne seetõttu, et vorme on võimalik sooritada kas suurema või väiksema füüsilise koormusega kohandades asendeid vastavalt oma võimetele ja seetõttu sobibki nii noormatele kui ka eakamatele inimestelE. Nii taiji kui ka teiste sisemiste kunstide eesmärgiks on keha ja meele harmoonia saavutamine .                                                             

Traditsioonilise hiina meditsiini järgi on inimese kehas kanalid ehk meridiaanid, mida mööda voolab „qi“ ehk eluenergia. Kui mõni kanal on blokeerunud, siis qi ei saa enam vabalt voolata ja inimene jääb haigeks. Läbi taiji harjutuste arendatakse qi liikuvust, mille tagajärjel muutub elu kvaliteet.

Treeningutel õpitakse mõistma taiji olemust.  Läbi praktiseerimise saavad arusaadavaks taijisse põimunud tervist tugevdavad ja samas äärmiselt võimekad võitluskunsti aspektid.

Õpetaja:

Cui Shikai on pärit Hiina Liaoningi provintsist Daliani linnast. Ta lõpetas Xuzhou pedagoogilise instituudi kehakultuuriteaduskonna wu shu eriala 1991.a. ja alates sellest ajast on töötanud hiina võitluskunstide õpetaja ja treenerina. Ta on tulnud tai jis oma provintsi meistriks. Cui Shikai on õppinud ka traditsioonilist hiina meditsiini. Ta töötab Eestis treeneri ja massöörina alates 1994. aastast. Olles tihedalt seotud spordi ja hiina rahvameditsiiniga, on ta omandanud palju teadmisi tervislikest eluviisidest ja toitumisest.

Asukoht ja kellajad

Tartu Kesklinna Kooli aula (III korrus), sissepääs Kroonuaia tänava poolsest uksest
Kroonuaia 7A, Tartu
K 19.00-20.30

Hinnad:

Kontakt:

E-mail: hiinakeskus@gmail.com
GSM: 55 696 859

Pildid / - T_3