Kuputeraapia

Kuppude panemine on idamaade, vana rootsi ja euroopa meetod rahva ravitsemises. Hiinas kasutati kuputeraapiat juba 2000 a. eKr. Rootsis hakkati kuppe kasutama 19.sajandi algusest kõikvõimalike haiguste raviks. Eesti rahvameditsiiniski on olnud kupud alati omal kohal.Kuputeraapias kasutatakse erinevast materjalist (klaas, kumm, silikoon ja savi) valmistatud ja erineva suurusega kuppe. Teraapia  eripäraks on kuppude abil tekitatav vaakum, mis saavutatakse kuppe kehapinnale asetades, kas kuumuse või spetsiaalse pumba abil. Vaakum imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui horisontaalsuunas.

Selline protsess soodustab vere ja energia liikumist kanalites, parandab ainevahetusprotsesse, siseorganite tööd ja verevarustust, soodustab toksiinide ja jääkainete eemaldumist, parandab homonaalset tasakaalu, tõstab immuunsüsteemi võimekust antud piirkonnas, vähendab lihaspingeid, puhastab poore ja nahka, tõstab naha regeneratsioonivõimet, parandab naha funktsionaalset aktiivsust ning eemaldab väliseid haigusetekitajaid.

Näidustused:

kroonilised lihas- ja liigeshaigused, hingamisteede haigused (kopsupõletik, köha/bronhiit, astma), näonärvi halvatus, unetus, depressioon, soolestikuprobleemid,  paistetuse alandamiseks, naiste ja meeste üleminekuea vaevused, valusündroomid (kõhu-, hamba-, peavalu, õlavöötme-, seljavalu)

Vastunäidustused:

Registreeru kohapeal või telefoni teel 5301 8228