Jooga

Ananda Joogastuudio 

HETKEL TUNDE EI TOIMU!

Kriya hatha jooga koosneb 18-st põhiasendist (asanast), mis on valitud välja tuhandete joogaasendite hulgast kui parimad  harjutused meie füüsilise keha korrastamiseks. Nende asendite tegemisel kaasatakse bandhad (lihaslukud) ja mudrad (käte sümboolsed asendid), mis võimendavad asendite mõju ja tulemus on tõhusam.

Kriya (sanskriti k. kriya) tähendab täieliku teadvelolekuga tehtud tegu. Seega kriya joogas on väga olulisel kohal teadlikkuse kasutama õppimine. Teadlikkuse rakendamine sisevaatluse praktikatel õpetab märkama meis pidevalt toimuvaid protsesse ning teadvustama hetkes elamise tähendust ja selle olulisust.

Samuti õpitakse kasutama lihtsamaid pranajaamasid e hingamisharjutusi, mis aitavad maandada stressi ja mõjuvad tasakaalustavalt.

Kriya joogas on inimene jagatud viieks „kehaks” ehk tasandiks: füüsiline keha, vitaalne keha (tunded), mentaalne keha (mõtted ja kujutlused), intellektuaalne keha (arukus ) ning hingeline keha (meie tegelik olemus ehk kõrgem Mina).

Jooga eesmärk ei ole puhtalt joogaharjutuste tegemine, vaid läbi harjutuste oma erinevate kehade puhastamine, oma elu korrastamine ning  täiuslikkuse ja harmoonia saavutamine.

Joogaga tegelemiseks ei ole vanusepiiranguid. Jooga on tõhus vahend stressist ja füüsilistest pingetest vabanemiseks ning oma keha turgutamiseks. Jooga aitab tugevdada immuunsüsteemi, tõsta energiataset ja parandada meeleolu.  Jooga õpetab märkama sise- ja välismaailmas toimuvat nii, et maailm muutub täiuslikuks  tervikuks.

Hinnad:

Õpetaja:

Kaily Cui on olnud lummatud idamaade kultuurist ja mõtteviisist juba lapsepõlvest peale.  On tegelenud erinevate idamaiste võitluskunstidega alates 90.-ndate algusest. Siiani harrastab taiji`d ja qigong`i, mis oma põhiolemuselt on väga sarnased joogaga.

I korda puutus kokku joogaga 2002.a. USA-s elades, kus ta õppis klassikalist hatha ja vinyasa joogat erinevatelt õpetajatelt. 2009.a. avastas ta enda jaoks kriya jooga Kalev Kikase juures Sansaara stuudios. Sealt edasi loomuliku jätkuna tulid 2010. ja 2012.a. I ja II astme pühendused Lilleorus Ingvar Villido eestvedamisel.

Alates 2012.a. õpetab kriya hatha joogat.

Asukoht ja kellaajad:

T 19 - 20

N 19.30 - 20.30

Papli tn 4, Tõrvandi

Päästemaja II korrus

GSM: 5569 6859
NB! Kohtade arv on piiratud. Palun registreeru meili teel hiinakeskus@gmail.com